Atheneum - Marnix college

Bekijk de web-cam! Home
Doorzoek de website

Atheneum

Het atheneum bereidt leerlingen voor op het wetenschappelijk onderwijs, net als het gymnasium dat doet. Vandaar dat beide opleidingen ook wel onder de noemer vwo vallen: het voorbereidend wetenschappelijk onderwijs. Met het vwo-diploma krijgen leerlingen toegang tot een studie aan de universiteit. Uiteraard kan ook voor een hbo-opleiding worden gekozen.

 

Structuur van de opleiding

Het atheneum duurt zes jaar en begint met een éénjarige brugperiode. In die periode wordt bekeken of het atheneum wel de meest geschikte opleiding is. Sommige leerlingen kunnen beter naar de havo. Leerlingen die het atheneum volgen, kiezen in het vierde jaar een profiel. Er zijn vier profielen – cultuur & maatschappij, economie & maatschappij, natuur & techniek en natuur & gezondheid – en bij ieder profiel horen een aantal verplichte vakken. Naast dit zogeheten ‘profieldeel’ volgen leerlingen nog vakken uit het ‘gemeenschappelijk deel’ en het ‘vrije deel’. In het vijfde jaar beginnen atheneumleerlingen aan het eindexamenprogramma.

Toelatingseisen

Het atheneum is bedoeld voor leerlingen die gemakkelijk leren en veel willen weten. Atheneumleerlingen zijn doorgaans minder geïnteresseerd in het verleden dan gymnasiasten. Ze hebben meer belangstelling voor het hier en nu. Leerlingen die voor de havo/atheneum-brugklas kiezen, hebben een havo- of atheneumadvies van de basisschool en een daarbij horende Cito-score.

 

Meer informatie

Wil je meer weten over het atheneum? Neem dan contact op met de heer Van Dam. Hij is afdelingsleider van de brugklassen en op werkdagen bereikbaar op telefoonnummer 0318-655045. Je kunt hem natuurlijk ook een e-mail sturen: hvdam@marnixcollege.nl.

Kies een kleur!
orange blue green pink azur purple vermiljoen grey